Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Üügu maastikukaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 12.12.2019 määrusega nr 104 Üügu maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 17.12.2019, 6 ning see jõustub 27.12.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Saare maakonnas Muhu vallas Kallaste külas. Kaitseala territoorium on olnud kaitse all alates 1959. aastast. Muudetakse 1996. aastal kinnitatud kaitseala piire, kaitse-eesmärke ja kaitsekorda. Üügu maastikukaitseala olulisus seisneb eelkõige Üügu panga, poollooduslike koosluste ning sealsete haruldaste taimeliikide: müür-raunjalg, pruun raunjalg, soohiilakas ja tõmmu käpp kaitse vajaduses. Kaitseala pindala suureneb kokku 0,9 ha võrra. 

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist Kadri Paomees (telefon 5343 6313, e-post kadri.paomees@keskkonnaamet.ee).

Üügu maastikukaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (83.53 KB, PDF)
Seletuskiri (431.91 KB, PDF)
Kaitseala kaart (660.59 KB, PDF)
Väinamere hoiuala kaardileht 2 (670.98 KB, PDF)
Väinamere hoiuala kaardileht 3 (1.19 MB, PDF)


 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.