Sa oled siin

Vabariigi valitsus kinnitas Viieristi looduskaitseala kaitse-eeskirja

Eesti Vabariigi valitsus kinnitas 01.08.2019 määrusega nr 70 Viieristi looduskaitseala kaitse-eeskirja muutmise. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 06.08.2019, 3 ning see jõustub 16.08.2019. Määruse, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Kaitseala asub Saare maakonnas Saaremaa vallas Kaavi, Mässa ja Vintri külas. Väiksem osa praegusest kaitsealast võeti kaitse alla juba 1965. aastal. Muudetakse 1997. aastal kinnitatud kaitseala piire ja kaitsekorda. Viieristi looduskaitseala olulisus seisneb eelkõige Koltse järve, allikasoo, loodusdirektiivi metsaelupaigatüüpide, Litoriinamere rannaastangu ja Viieristi luidete ning sealsete haruldaste taimeliikide: harilik jugapuu, harilik luuderohi, püramiid-akakapsas, tuhkpihlakas ja tömbiõieline luga kaitse vajaduses. Lisaks on looduskaitseala oluline merikotka ja sarvikpüti ning metsavajakute kaitseks. Kaitseala pindala suureneb kokku ligi 10 ha peamiselt riigimetsa arvelt.

Kaitseala põhieesmärk on kaitsta metsa- ja sookoosluste elustiku mitmekesisust, pinnavorme ning kaitsealuseid liike ning laane-, salu- ja soovikumetsi ja neile metsadele iseloomuliku elustiku mitmekesisust.

Küsimuste tekkimisel või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Gunnar Raun (tel 5688 7157, e- post gunnar.raun@keskkonnaamet.ee).

Viieristi looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate kodumaa väärtusi hoida.

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (89.72 KB, PDF)
Seletuskiri (581.85 KB, PDF)
Kaart (249.31 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.