Põlvamaa keskkonnamaja

Prindi

Asukoht: Räpina linn, Kalevi 1a (Võru ja Võõpsu maantee ristil;  Põlva 28 km, Värska 30 km, Tartu 63 km).

Pakutavad võimalused:

  • Põlvamaa keskkonnamajas on saal keskkonnateemaliste ürituste korraldamiseks (80 istekohta, projektor, kõlarid).
  • Jäätmeteemaline õppeklass jäätmekäitluse põhitõdede õpetamiseks (24 istekohta, projektor, kõlarid).

Õppeklassis saab tervikliku ülevaate jäätmete tekkimisest ja sortimisest, kogumisest ja vedamisest, taaskasutamisest, biokäitlusest, põletamisest ja prügilasse ladestamisest. Õppetöö praktilist poolt toetavad videoklipid jäätmetest ning arvukad tootenäidised. Kätt on võimalik harjutada prügisortimismängus, UV-lambi abil saab määrata plasti liiki ning vaadata, kuidas veega täidetud purgis kihistuvad eri tihedusega plastid. Jäätmevoo kulgu ja prügila ehitust selgitavad maketid. Kompostimist saab õppida arvutiprogrammi abil, kuid seda on võimalik lähemalt uurida toa-vihmausskompostris. Orgaanilise aine lagundajaid kompostitoormes saab vaadelda binokulaaride abil. 

Lisaks jäätmeklassis läbi viidud tubasele õppele saab kinnistada saadud teadmisi läbi praktiliste tegevuste reaalsetes igapäeva olukordades Avastusraja Räpina jäätmerajal. Raja algus keskkonnamaja eest. Õppevahendi Avasturada.ee pakutavate radade läbimiseks on vajalik mobiiltelefon või tahvelarvuti, mis kasutab minimaalselt operatsioonisüsteemi iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1. Lisaks on vajalik mobiilse interneti ühendus vähemalt 3G kiirusel ning telefonis sisselülitatud GPS-moodul. Mängule registreerimiseks tuleb klõpsata nupul “Mängima”. Järgmisel lehel tuleb sisestada mängijate või rühmade nimed (juhul, kui mängitakse rühmades või paarides) ning e-posti aadress, kuhu saadetakse individuaalsed kutsed alustamiseks. Peale mängijate sisestamist klikka nupul “Registreeru mängul”. Mängu alustamiseks avage teile saadetud link teie postkastis.


Õppeklass valmis Euroopa Regionaalarengu Fondi programmi “Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine” toel.

Õppevahendid: ERF programmi “Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine" toel soetatud õppevahendid õppeklassis kasutamiseks ja õppeprogrammide läbiviimiseks 

Koolidele laenutamiseks

Looduskeskuse õppeprogrammid on leitavad portaalist keskkonnaharidus.ee

Ekspositsiooni külastus ja õppeprogrammide läbiviimine eelneval kokkuleppel.

Kontaktandmed: Mari Kala, tel 7990914, mari.kala@keskkonnaamet.ee