Jäätmed

Keskkonnaameti jäätmebüroo eesmärk on vähendada jäätmetest tulenevat keskkonnamõju ja suurendada jäätmete ringlussevõtmist ning materjali taaskasutamist arvestades jäätmehierarhia põhimõtteid.

Panusta puhtama elukeskkonna loomisele ja loodusressursside säästvamale kasutamisele ning võta ühendust jäätmebürooga, kui majandus- või kutsetegevuse käigus tekkivate jäätmete nõuetekohaseks korraldamiseks on vaja:

  • Jäätmekäitlejaks registreerida
  • Keskkonnaluba (sh ohtlikud jäätmed) e jäätmeluba
  • Riikidevahelist jäätmeveo luba
  • Jäätmearuanne esitada

Täiendavalt tegeleb jäätmebüroo alljärgnevate teemadega:

  • Kohaliku omavalitsuse jäätmehoolduseeskirja, jäätmekava või jäätmeveo hanke dokumentidele arvamuse avaldamine
  • Kaevandamisjäätmekava kinnitamine
  • Laevaheitmete ja lastijäätmete vastuvõtmise ning käitlemiskava heakskiitmine
  • Reformimata riigimaalt jäätmete koristamine

    Tutvu jäätmehierarhia üldpõhimõtte ja Keskkonnaministeeriumi jäätmealaste infomaterjalidega.

    Keskkonnaotsuste infosüsteem KOTKAS

    Jäätmevaldkonna keskkonnaloa taotlemine ja kehtivad keskkonnaload leiab infosüsteemist KOTKAS

    KOTKAS

    Kehtivad jäätmekäitleja registreeringud ja ohtlike jäätmete käitlejate info leiab Keskkonnaameti e-teenuste portaalis

    Valdkondlikud kontaktid

    Nimi

    Kontaktid

    büroo juhataja Reet Siilaberg +372 5884 9116  reet.siilaberg@keskkonnaamet.ee
    riikidevaheline jäätmevedu, ohtlikud jäätmed, KOTKAS arendus Katrin Kaare

    +372 680 7421,  +372 5300 0843 katrin.kaare@keskkonnaamet.ee

    jäätmekäitleja registreerimine, keskkonnaluba, jäätmearuanne, jäätmevedu, KOV jäätmehooldus Helen Akenpärg +372 5694 5502 helen.akenparg@keskkonnaamet.ee
    kaevandamisjäätmed, ebaseaduslike jäätmete koristamine reformimata riigimaalt, laevajäätmete ning käitlemise kava Ave Jalakas +372 5690 4703  ave.jalakas@keskkonnaamet.ee

    Piirkondlikud kontaktid

    Nimi

    Kontaktid

    Harjumaa, Järvamaa, Raplamaa, Tallinn  Kristo Keevend 5695 8759 kristo.keevend@keskkonnaamet.ee
    Lääne-Virumaa Kaisa Kivila 325 8410;  5394 3367  kaisa.kivila@keskkonnaamet.ee
    Põlvamaa, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa Eve Konsap 680 7915;  5341 7916  eve.konsap@keskkonnaamet.ee
    Eesti (keskkonnakompleksload) Olavi Kärner 5308 8173  olavi.karner@keskkonnaamet.ee
    Jõgevamaa, Tartumaa Tea Pärnik 5695 0192  tea.parnik@keskkonnaamet.ee
    Eesti (keskkonnakompleksload) Kadi Ann Busch 5698 9329  kadi.busch@keskkonnaamet.ee
    Ida-Virumaa, Harjumaa Merje Lauri 5693 0761  merje.lauri@keskkonnaamet.ee
    Hiiumaa, Läänemaa, Saaremaa Aet Meerits 5334 5640  aet.meerits@keskkonnaamet.ee
    Pärnumaa Terje Raadom 5373 3686 terje.raadom@keskkonnaamet.ee
    Harjumaa, Tallinn Annette Tilk 5698 5707  annette.tilk@keskkonnaamet.ee
    Ida-Virumaa, Harjumaa Katrin Vene 5624 0883 katrin.vene@keskkonnaamet.ee

    Õigusaktid

    Viimati uuendatud 28.07.2021