Kõik loodusesse!

01.10.2021 | 16:30

Head orienteerujad, marjulised ja muidu uitajad: te olete looduses väga oodatud. Alati.
    • Jaga

Meie Keskkonnaametis oleme aastaid teinud tööd selle nimel, et Eestimaa inimesed loodust paremini tunneks, oskaks seda hoida ja hinnata – aga muidugi ka kogeda. Korraldame ise matku ja retki loodusesse, kutsume vabatahtlikke talgutele ja tunneme ainult rõõmu, kui meie inimesed ja siia sattunud külalised imelist Eesti loodust nautida saavad.

Tilluke osa Eestimaast on reserveeritud eriliste loodusväärtuste hoidmiseks. Nimetame neid alasid kaitstavateks aladeks: sealhulgas on nii looduskaitse reservaate, kuhu inimese jalg tohib sattuda ainult teaduslikel eesmärkidel; Natura-alasid kui rahvusparke ja maastikukaitsealasid. Need on paigad, kus asub mõni eriti haavatav loodusväärtus, mille kaitsmine on usaldatud meie hoolde.

Neil, vaid mõnel protsendil Eestimaast palume tõesti suurte spordi- ja kultuurisündmuste korraldamisel lähtuda kaitsealuse väärtuse vajadustest. Kui vähegi võimalik, siis me ei keela – kuid seame tingimused, kuidas neil aladel sündmust korraldada nii, et kaitsealune liialt ei kannataks.

Kõikjal mujal võib ju silgata nii, kuis hing ihkab! Aga kaitsealal, palun, hoiame kaitstavat.

Liivi Reinhold

avalike suhete peaspetsialist